Obecnie bardzo często korzystamy z usług kurierów i firm kurierskich świadczących usługi przewozowe. Nic dziwnego, bo w dobie internetu możemy kupić niemal wszystko i zostanie nam to wygodnie dostarczone pod same drzwi. Jednak nie tylko kupujemy, ale też bardzo często wysyłamy za granicę różnego rodzaju produkty. Dlatego firmy kurierskie wprowadziły do swojej oferty takie usługi, jak przewóz paczek za granicę. Możemy więc liczyć, że tak powszechna usługa w wielu firmach pozwoli nam wybrać najlepszą ofertę, której czas usługi, a także koszt będzie nam w pełni odpowiadał.

Jakimi kryteriami kierować się wybierając odpowiedniego przewoźnika

Przede wszystkim jeśli chcemy wybrać odpowiedniego przewoźnika, to powinniśmy prześledzić ofertę kilku firm, które oferują tego typu usługi. Tylko w ten sposób uda nam się wybrać najlepszą ofertę, która będzie odpowiadała nam nie tylko pod względem formy usługi, ale także i czasu dostawy. Bardzo ważny jest także koszt takiej usługi, bo nie chcielibyśmy przecież przepłacić. Wysyłka kurierem za granicę nie musi być droga i śledząc kilka cenników różnych firm się o tym przekonamy.

transport miedzynarodowy

Od czego zależy koszt przesyłki

Przesyłki międzynarodowe, a raczej ich finalny koszt wysyłki zależy przede wszystkim od wagi danej paczki. Czym cięższa paczka tym droższa. Jednak zdecydowanie lepiej jest wysłać jedna ciężką paczkę niż kilka mniejszych. Dlatego najlepiej jest dłużej kompletować całą zawartość przesyłki, aby później nie dosyłać reszty, bo nasz koszt się zdecydowanie w tym przypadku powiększy.

Kolejnym dość ważnym aspektem jest forma przesyłki, która odpowiada za czas dostawy. Kurier międzynarodowy, kiedy wybierzemy opcję ekspresową może dostarczyć naszą przesyłkę już często na drugi dzień roboczy od nadania. Jednak musimy pamiętać, że taka usługa jest droższa. Jeśli wysyłamy paczkę do większego miasta w Europie, to możemy liczyć na to, że koszt będzie tańszy, bo możemy zlecić odbiór w punkcie przez odbiorcę. Jednak tego typu usługi są możliwe tylko zazwyczaj, kiedy paczka jest dostarczana do większego miasta za granicą. Jeśli jednak zależy nam, aby paczka była zabierana od nas przez kuriera z domu i dostarczana pod same drzwi odbiorcy, to taka usługa również jest możliwa. Jednak musimy za nią zapłacić więcej.

Jak widać koszt usługi i czas dostawy zależy od nas. To my wybieramy wszystkie kryteria i od tego też zależy finalna cena. Warto jednak porównać oferty kilku firm kurierskich i w ten sposób wybrać tą najlepszą i najbardziej trafioną w naszym przypadku.